Стрічка Сигнальна “Не копати ! Нижче Електрокабель “

zebra1

Стрічки сигнальні ( ЛЗ) використовуються як підземних застережних сигналів про прокладені в грунт кабельних мережах і трубопроводах. Сигнальні стрічки виробляється з композиції поліетилену високого тиску з нанесенням застережливого тексту уздовж стрічки.

Сегнальная стрічка “Не копати ! Нижче Електрокабель ” Попереджає людей що в низу перебувати дроти і тд , поломка якого може привести до порушення роботи електро- постачання

Інструкція з використання та прокладенню стрічки сигнальної в траншеях із силовими кабелями напругою до 35кВт і контрольними кабелями

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ
1.1 Інструкція призначена для організацій , незалежно від форми власності , які виконують роботи для будівництва та експлуатації кабельних ліній електропередач напругою до 35 кВ і контрольних кабелів різного призначення, що прокладаються в кабельних траншеях .
1.2 Метою інструкції є нормативне врегулювання вимог до застосування та прокладання стрічки сигнальної в траншеях із силовими кабелями напругою до 35 кВ і контрольними кабелями.
ВИЗНАЧЕННЯ
В інструкції застосовуються такі терміни та визначення:
кабельна лінія – лінія для передачі електроенергії , яка складається з одного або декількох паралельних кабелів із з’єднувачами , кінцевими муфтами і кріпильними деталями;
контрольний кабель – кабель , яким передають сигнали управління , результати вимірювань або інші технологічні сигнали ;
стрічка сигнальна – стрічка , як правило поліетиленова або полівінілхлоридна , відповідного кольору і з написами , яка укладається в траншеї для попередження про місце розташування кабелю.
Для визначення обов’язковості виконання вимог в Інструкції використовуються слова ” повинен ” , “необхідно ” та похідні від них. Слова “як правило” означають , що ця вимога є важливим , а відступ від нього вимагає обгрунтування. Слово ” допускається” означає , що таке рішення використовується як виняток ( внаслідок обставин , обмежених ресурсів необхідно узгодження обладнання, матеріалів і т.д.). Слово ” рекомендується ” означає , що це рішення є кращим , але необов’язковим .
Кабель , який укладається в траншеї , захищається :
– Відповідно до вимог ПУЕ (§ 2.3.83 ) ;
– Відповідно до вимог глави 2.3 ПУЗ – 86 із змінами до неї відповідно до рішення Головного науково -технічного управління Міненерго СРСР від 10 червня 1990 року № 3-4/90 та ГКД 34.21.206-2003 – стрічкою сигнальної .