Плівка поліетиленова

plenka

Плівка. Плівка виробництво

Сучасне виробництво не може обійтися без пакувальних матеріалів. Плівка харчова і плівка поліетиленова, термоусадочна плівка, плівка для мульчування, чорна плівка, тонка плівка і плівка парникова – способів і варіантів упаковки не порахувати, а сам процес упаковки можна зустріти практично у всіх областях життєдіяльності людини. Частина полімерної продукції (зокрема, продукти харчування) вимагає обов’язкової герметизації й захисту у випадку перевезення, а добитися цього без належної упаковки досить складно та дорого.

З винаходом поліетилена, поліпропілену, полівінілхлориду та інших полімерних матеріалів, проблема упаковки продукції була повністтю усунута. Ці пакувальні матеріали дозволили виготовляти і застосовувати таку незамінну сьогодні: харчову поліетиленову плівку, плівку ПВХ, поліпропіленову стрічку, стрейч плівку і багато іншого.

Виробництво поліетиленової плівки здійснюється відповідно до технічних умов ТУ В 00203588-23-94 і має сертифікат відповідності і санитарно-епідемиологичний висновок для контакту із продуктами.

Виробництво плівки здійснюється методом екструзії розплаву поліетилена з подальшим роздмухуванням і водяним охолодженням одержуваного рукава. Незначна разнотолщинность забезпечується обертовою вежею. Плівка може бути зроблена у вигляді полотна, напіврукава і рукава з максимальною шириною 980 мм. Товщина плівки – у межах 30-200 мікронів. За бажанням Замовника плівка може бути активована коронним розрядом для більш ефективного нанесення друку. Плівка може бути пофарбована, причому є технічна можливість офарбити в різні кольори зовнішній і внутрішній шар.

Сьогодні ми зустрічаємося з такого роду виробами всюди. У повсякденному побуті, наприклад, не обійтися без харчової плівки і стрейч плівки для упаковки продуктів, сміттєвих мішків для відходів, двостороннього скотча для опоряджувальних робіт, скотча малярського для ремонту.

За останні 3-5 років асортимент полімерних (поліетиленових) тонких плівок значно розширився, але, проте, основну частку ринку займає плівка поліетиленова. За експертними даними виробництво поліетиленових плівок споживає близько 635 тис. тонн поліетилена. Продовжує лідирувати споживання поліетилена низкою щільності (ПЕНЩ), хоча частка споживання лінійного поліетилена низкою щільності (ЛПЕНЩ) виросла у 2006 р. у порівнянні, наприклад, з 2001 р. на 20-25%.

На території СНД за останні роки значно збільшився попит на плівкові марки поліетилена високої щільності, який успішно витісняє ПЕНЩ при виробництві поліетиленових пакетів (Київ). Існуючих потужностей для виробництва поліетилена високої щільності недостатньо, тому імпорт рік у рік росте. Так, в 2006 р. майже одна третина від обсягу споживання становив імпорт поліетилена високої щільності.

У зв’язку з відсутністю виробництва плівкових марок імпорт останнього у 2006 р. склав більш 60 тис. т/г. Крім стрейч-плівок, де споживається 80% імпортованого ЛПЕНЩ, цей матеріал споживається в багатошарових плівках у якості модифікатора шарів з ПЕНЩ.