Плівка для мульчування / Чорна плівка

plenka_4ernayaМульчування – використання плівкових покриттів, покладених безпосередньо на ґрунт, при вирощуванні рослин. Застосування пластикових плівок для мульчування з метою одержання більш раннього і багатого врожаю приваблює усе більше послідовників. Даний метод добре зарекомендував себе для таких теплолюбних овочів як: перець, томати, кукурудза, а також при роботі з виноградною лозою.

Прозорі плівки дають найкращий прогрів ґрунту. Вони добре пропускають сонячне випромінювання з атмосфери, але перешкоджають виходу від ґрунту випромінювання з більшою довжиною хвилі. Чорні плівки передають тепло за рахунок контактної теплопровідності і невеликій конвекції під плівкою. Тому під ними не так швидко прогрівається ґрунт, як під прозорими плівками. Крім прогріву найважливішим аспектом технології мульчування є боротьба з бур’янами.

Прозорі плівки поряд із прогрівом ґрунту стимулюють розвиток бур’янів, що може сильно знизити корисний ефект від мульчування. Чорна плівка найбільш ефективна в боротьбі з бур’янами, під нею не утворюється цвіль.

Додатковий ефект від мульчування плівкою може бути досягнуться за рахунок того, що плівка добре втримує вологу у верхньому шарі ґрунту.

Досліди показують, що застосування прозорої плівки для мульчування дозволяє підтримувати температуру ґрунту вище 10° C , починаючи із середини квітня. Під чорною плівкою температура іноді може опуститися нижче 10° C у нічні години. Рекомендуємо Вам вибирати плівку для мульчування з урахуванням місцевих умов і властивостей оброблюваної культури. Для мульчування можна застосовувати різні види плівки: прозору, чорну та інші.