Сигнальна стрічка (ЛС)

zebra_lenta

Стрічки сигнальні використовуються як підземні застережні сигнали про прокладені в грунт кабельні мережі і трубопроводи. Сигнальні стрічки виробляється з композиції поліетилену високого тиску з нанесенням застережливого тексту уздовж стрічки.

При проведенні земляних робіт на ділянках проходження трубопроводу і кабельних ліній сигнальним стрічкам запобігають про комунікації, прокладені глибше вниз.

“Production Pack” (Продакшн Пак) виробляє наступні види сигнальних (застережливих) стрічок:

  • Не копати! Нижче електрокабель
  • Обережно! Кабель вище 1кВ!
  • Небезпечно Газ
  • Кабель зв’язку

Стрічки сигнальні намотані на бабіни. Довжина ЛС в мотку складає 500 або 1000 метрів. Товщина стрічки може бути практично будь-якій, запитуйте менеджера.

Сигнальні стрічки знайшли вживання на території України і країн СНД, у тому числі на об’єктах, що споруджуються іноземними компаніями.

signalnaya_lentaОградітельна стрічка (зебра)

Стрічки оградітельні, так звані зебри, застосовують в ситуаціях, коли потрібно захистити або позначити яку-небудь територію. Наприклад, місця проведення робіт, місця випадків, зони можливого сходу снігу з дахів, інші небезпечні зони, а також місця проведення масових заходів.

Стрічки оградітельні виробляються з поліетилену високого тиску і дуже міцні на розрив і розтягування. Випускаються стрічки оградітельниє двох видів: «економ» і «стандарт». Типове забарвлення — червоно-біла і жовто-чорна. Обгороджувальна стрічка «Стандарт» має товщину 100 мкм і ширину 75мм, стандартне намотування ролика 100, 250, 500 п.м. ЛО «Економ» — 50мкм, ширину 50мм або 75мм, намотування ролика 200 п.м.

Інструкція з застосування та прокладання сигнальної стрічки в траншеях із силовими кабелями напругою до 35 кВ та контрольними кабелями

1. ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ
1.1 Інструкція призначається для організацій, незалежно від форми власності, які виковують роботи з будівництва і експлуатації кабельних ліній електропередачі напругою до 35 кВ та контрольних кабелів різного призначення, що прокладаються в кабельних, траншеях.
1.2 Метою Інструкції є нормативне урегулювання вимог до застосування та прокладання сигнальної стрічки в траншеях із силовими кабелями напругою до 35 кВ і контрольними кабелями.
2. НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ
Кабелі, що прокладаються в землі в траншеї захищаються:
– у відповідності до вимог ПУЕ (§ 2.3.83);
– у відповідності до вимог глави 2.3 ПУЗ-86 зі змінами до неї згідно з рішенням Головного науково-технічного управління Міненерго СРСР від 10 червня 1990 року №3-4/90 і ГКД 34.21.206-2003 – сигнальною стрічкою.
3. ВИЗНАЧЕННЯ
В Інструкції застосовуються такі терміни і визначення:
кабельна лінія — лінія для передачі електроенергії, яка складається з одного або декількох паралельних кабелів зі з’єднувальними, і кінцевими муфтами та кріпильними деталями;
контрольний кабель – кабель, яким передаються сигнали управління, результати вимірювань або інші технологічні сигнали;
стрічка сигнальна — стрічка, за звичай поліетиленова або полівінілхлорідна, відповідного кольору та написами, яка прокладається в траншеї для попередження про місце знаходження кабелю.
Для визначення обов’язковості виконання вимог в Інструкції застосовуються слова “повинен”, “необхідно” та похідні від них. Слова “як правило” означають, що ця вимога є переважною, а відсту від неї повинен бути обґрунтованим. Слово “допускається” означає, що таке рішення застосовується як виключення (внаслідок стиснених умов, обмежених ресурсів необхідного устаткування, матеріалів і т, п.). Слово “рекомендується” означає, що це рішення є кращим, але не обов’язковим.

zebra1